Galerija Nr0

Gatvės gimnastai „Project Mayhem“

Š.m. birželio 15 d. Prūdiškių socialinės globos namuose lankėsi gatvės gimnastai ir 2014m. Lietuvos talentų nugalėtojai „Project Mayhem“ kartu su Marijampolio Meilės Lukšienės gimnazijos mokinių muzikiniu kolektyvu.

„Project Mayhem“ mūsų gyventojus sužavėjo savo pasirodymu ir atliktais triukais. Jų pasirodymą papildė Marijampolio Meilės Lukšienės gimnazijos muzikinis kolektyvas, kuris atliko visiems gerai žinomus kūrinius praskaidrindamas nuotaiką visiems susirinkusiems.

Už įspūdingą pasirodymą Marijampolio Meilės Lukšienės gimnazijos mokiniams ir „Project Mayhem“ dalyviams buvo įteiktas padėkos raštas ir dovanos.

Iškyla

Š.m. birželio 2 d. nuo pat ryto globos namuose vyko bruzgesys – gyventojai ruošiesi į kasmetinę vietinę iškylą gamtoje. Susirinkę visį į vieną būrį žygiavome į stovyklavietę. Iškylos metu visi ilsėjosi, žaidė įvairius žaidimus, važinėjosi dviračiais, žvejojo ir kitaip pramogaudami leido laiką. Pavargti ir išalkti neleido įrengta lauko virtuvė, kurioje drauge gaminome ir kartu vaišinomės.

Vakare kupini malonių įspūdžių sugrįžome ir pailsėję sugrįžome į globos namus.

SENI-CUP Futbolo turnyras

Gegužės 18-19 dienomis Prūdiškių socialinės globos namų komanda dalyvavo Kaune vykusiame Tarptautiniame žmonių su negalia futbolo lygos turnyre SENI CUP 2016 LIETUVA. Šis turnyras buvo jubiliejinis, rengiamas 10 metus. Turnyras buvo iškilmingai atidarytas Kauno Dariaus ir Girėno stadione, uždegta olimpinė ugnis. Jame dalyvavo 12 komandų iš įvairių globos įstaigų. 2 dienas komandos kovėsi dėl pergalės.

Šiemet Prūdiškių socialinės globos namai subūrė ypač stiprią ir atkaklią futbolo komandą, kuri pateko į finalą ir iškovojo garbingą II vietą nusileisdama tik lygos čiampionams Jasiuliškių socialinės globos namų komandai, kuri laimėjo finalą rezultatu 4:0.

iš SENI CUP futbolo turnyro mūsų komanda grįžo aukštai iškelta galva, apdovanoti medaliais, taurėmis ir kitomis atminimo dovanomis.

Visi Prūdiškių socialinės globos namai sveikina mūsų komandą iškovojus aukštą II vietą. Didžiuojamės Jumis!

Futbolo rungtynės

Gegužės 3 d. visi globos namai susirinko į futbolo stadioną stebėti draugiškų futbolo rungtynių tarp, mūsų svečių, Marijampolio Meilės Lukšienės gimnazijos mokinių ir Prūdiškių socialinės globos namų komandų.

Visi susirinkę žiūrovai sirgo už abi žaidėjų komandas, bet šį kartą stipresni buvo mūsų svečiai iš Marijampolio Meilės Lukšienės gimnazijos, kurie rungtynes nugalėjo rezultatu 6:1. Rungtynių pabaigoje abi komandos paspaudė rankas priešininkų komandai, juk svarbiausia draugystė.

Laimėtojų komanda buvo apdovanota simboliniais prizais.

Išvyka į Valdovų rūmus

Balandžio 14 d. buvo organizuojama išvyka į naujai atgimusius Lietuvos Didžiosios kunigaikštystės Valdovų rūmus. Prūdiškių socialinės globos namų gyventojai susipažino su mūsų istorijos dalimi, pamatė Lietuvos didžiųjų kunigaikščių rezidenciją, pasivaikščiojo po įspūdingą archeologinį rezervatą, kurį gaubia atkurtas Valdovų rūmų pastatas, apžiūrėjo išlikusius autentiškus mūrus ir aptiktus unikalius radinius, pasakojančius apie mūsų istoriją.

Išvyką užbaigėme bendru pasibuvimu kavinėje. Atgal į globos namus sugrįžome geros nuotaikos ir pilni įspūdžių.

Velykos

Šv. Velykos – Kristaus prisikėlimo, pavasario, džiaugsmo bei linksmybių šventė. Pasitikti pavasario ir atšvesti šv. Velykų globos namų gyventojai ir darbuotojai rinkosi į kiemą, kur žaidė velykinius žaidimus ir rideno margučius. Šią linksmą šventę pratęsėme organizuojamoje diskotekoje.

Po pietų gyventojai, kurie prie šventinio stalo negali susėsti su savo šeima ir artimaisiais, buvo kviečiami prie bendro stalo, kad šią gražią šventę sutikti draugiškai ir kartu, kaip didelė šeima.

Kaziuko mugė

Pirmąjį pavasario savaitės penktadienį, t.y. š.m. kovo 4 d. džiaugėmės vienu iš sėkmingiausių Prūdiškių socialinės globos namų pavasarinių tradicinių renginių – Kaziuko muge. Tai ne tik šventinis šurmulys, gera nuotaika, prekyba, vaišės, svečiavimasis…

Renginio metu atsiskleidė įvairiausi globos namų gyventojų jau įgyti gebėjimai. Kokie jie jaučiasi svarbūs ir reikšmingi, galėdami savarankiškai pasirinkti, ką pirkti ir už tai susimokėti, vaišindamiesi Kaziuko mugės vaišėmis. Koks begalinis pasitikėjimas ir pasididžiavimas savimi stebimas, kai gyventojai draugams, ar darbuotojams rodo, ką jie nusipirko. O kokios moralinės vertybės atsiskleidžia, kai jie su meile renka ir perka lauktuves savo šeimos nariams, pasisiūlo nupirkti ir savo pinigėlius išleidusiam draugui, dalinasi, padeda vienas kitam…

Kūčių vakaras

Kūčios ir Kalėdos – tai viena svarbiausių šeimos švenčių metuose. Deja, ne visi turime šeimas, ne visi turime pas ką grįžti. Todėl labai svarbu prisiminti tuos, kurių jau nebėra su mumis, ir įvertinti bei saugoti tai ką turime. Kūčios – tai magiškas laikas, leidžiantis kiekvienam suvokti, kokie svarbūs yra artimieji, kiek stiprybės teikia jų meilė, o mūsų globos namų darbuotojai suteikia šį jausmą tiems, kuriems labiausiai.

Šiemet, kaip ir kasmet, sveikesni bei savarankiškesni gyventojai susirinkome įvairiaspalviais žaisliukais ir girliandomis šventiškai papuoštose globos namų valgyklėlėse bei valgykloje prie gausaus Kūčių stalo. Prieš Kūčių vakarienę mus pasveikino klebonas kun. Miroslavas, padėkojo visiems susirinkusiems gyventojams ir darbuotojams už šiuose namuose sukurtą šilumą, jaukumą, ramybę ir palinkėjo, kad šventės ateitų ne tik į globos namus, bet ir į kiekvieno žmogaus širdį.

Globos namuose Kūčių vakarienė prasidėjo malda, stalo palaiminimu, bei kalėdaičio (plotkelės) laužimu. Kiekvienas lauždamas savo kalėdaitį, jį dalinosi su kitais, šalia esančiais. Tai santarvės simbolis. Po vakarienės buvo aukojamos Šventos Mišios.

Kalėdos, Kūčios, ko gero, yra šventė, kurios ruoša nei trupučio nevargina, atvirkščiai – matant laimingus gyventojų veidus, kyla malonus jaudulys. Tikriausiai dėl šios priežasties darbuotojai net neraginami leidžia laiką su gyventojais Kūčių vakarienės metu, ir tik po jos skuba į savus namus.

Iškilmingas Prūdiškių socialinės globos namų naujojo korpuso atidarymas

Š.m. spalio 2 d. Prūdiškių socialinės globos namuose buvo iškilmingai atidarytas naujasis korpusas. Į atidarymo šventę atvyko daugybė svečių: Seimo pirmininkės pavaduotojas – Algirdas Sysas; Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos kanclerė Danguolė Juozapavičienė; Seimo Socialinių reikalų ir darbo komiteto pirmininkė Kristina Miškiniėnė; Seimo narys, socialinių reikalų ir darbo komiteto narys Algimantas Dumbrava, SADM Viceministras Algirdas Šešelgis; SADM socialinės globos įstaigų skyriaus vedėjas Darius Pauliukonis; SADM socialinės aprėpties departamento direktorė Violeta Toleikienė; Socialinių Paslaugų Priežiūros Departamento Direktorius Aivydas Keršulis; Įstaigų priežiūros skyriaus vedėjas Vikintas Bagdonas bei kt. ir daugelio globos įstaigų vadovai. Mūsų globos namuose ugdomi, atstatomi ir palaikomi gyventojų savarankiško gyvenimo gebėjimai, vertinami ir nustatomi pagalbos gyventojui poreikiai, sprendžiamos gyventojų problemos, vykdoma gyventojų socialinė integracija į visuomenę, glaudžiai bendradarbiaujama su gyventojų artimaisiais. Renginio metu sveikinimo kalbas pasisakė ne tik mūsų gerbiami svečiai, bet ir padėkos žodžius įstaigos vadovams bei kolektyvui tarė globos namų gyventojai. Po iškilmingojo atydarymo naujasis korpusas buvo pašventintas Juodšilių parapijos klebono Jurijaus Vitkovskio.

Naujametis gyventojų žiburelis

Štai ir praūžė Naujametinis žiburėlis Prūdiškių socialinės globos namuose. Į šventę sugūžėjo didžioji dalis globos namų gyventojų. Niekas nenorėjo praleisti progos išlydėti senųjų 2014-ųjų metų ir pasilinksminti su bendraminčiais. O senuosius metus Mes išlydėjome triukšmingai: netrūko nei dainų, nei šokių, nei žaidimų. Šventės pradžioje gyventojus Naujųjų Metų proga pasveikino globos namų direktorius ir palinkėjo didelės sėkmės, tvirtos valios, stiprios sveikatos, kūrybingumo ir svajonių išsipildymo. Po gražių palinkėjimų renginio vedėja Snieguolė pakvietė dėmesį sutelkti į sceną, kur ir prasidėjo tikrasis Naujametinis stebuklas. Globos namų artistai su užimtumo specialistės pagalba paruošė neužmirštamą koncertą., kurio metu stebėjome šventinį spektakliuką, pasiklausėme gražių dainų, na ir šokių netrūko. Visi taip įsijautėme ir įsisukome į šventinį sūkurį, kad net nepajutome, kaip viskas baigėsi. Tačiau visų laukė dar viena staigmena. Savo apsilankymu mus pradžiugino Senis Šaltis nešinas pilnu maišu dovanų. Po linksmų šokių, žaidimų ir eilių deklamavimo kiekvienas gavo po saldžia dovanėlę…

0 1 2 3 4 5 6 7 8