Galerija Nr1

Svečiai iš Ugniagesių gelbėtojų mokyklos

Š. m. rugsėjo 23 d. Prūdiškių socialinės globos namuose lankėsi Ugniagesių gelbėtojų mokyklos pareigūnai ir kursantai. Susitikimo tikslas buvo supažindinti globotinius su ugniagesio gelbėtojo profesija, gaisriniame automobilyje esančia įranga bei jos panaudojimo galimybėmis, taip pat su gaisrų prevencijos priemonėmis. Globos namų gyventojai ir darbuotojai gavo ne tik teorinę informaciją, bet ir galėjo patys išbandyti kaip veikia vandens švirkštas ir kita įranga, skirta gaisrams gesinti bei gelbėjimo darbams atlikti.

Nuostabusis obuolių derlius

Vėsų rugsėjo 13 d. rytą įstaigos gyventojai ir darbuotojai rinkosi į mūsų nuostabų obuolių sodą, kur jų laukė prinokę raudoni obuoliai. Visi draugiškai, pasiraitoję rankovės, puolėme nuiminėti rudeninių obuolių derlių, juk būtent šis vaisius yra naudingiausias ir populiariausias mūsų klimato zonoje.

Kroso bėgimas

Rugsėjo 6 d. Prūdiškių socialinės globos namuose vyko, tradicija tapęs, kasmetinis 1 km. kroso bėgimas. Bėgikai startavo nuo globos namų. Jie bėgo asfalto danga, žvyrkeliu ir miško takais. Greičiausiai finišą pasiekė globos namų gyventojas Nikolaj Kolin (2:20) , o moterų grupėje greičiausia buvo Aušra Išnarauskaitė (3:30).

Kroso bėgimo dalyviai buvo apdovanoti diplomais ir smulkiomis dovanėlėmis.

Šventė „Tau Vilniau!“

Š. m. rugsėjo 4 d. Vilniuje, Katedros aikštėje, jau dvyliktą kartą vyko mugė – koncertas „Tau Vilniau!“, kurios metu neįgalūs asmenys turėjo galimybę parodyti visuomenei savo kūrybinius ir darbinius pasiekimus bei neišsenkančią dvasios stiprybę. Katedros aikštėje koncertavo ir šventės dalyvius linksmino geriausi neįgaliųjų meno saviveiklos kolektyvai, Lietuvos kariuomenės garbės sargybos orkestras, Valstybinis pučiamųjų instrumentų orkestras „Trimitas“ ir diksilendas „Sweetband“. Šventės metu vyko neįgaliųjų kūrybos mugė, kurioje dalyvavo ir mūsų Prūdiškių socialinės globos namai. Mugei buvo ruoštasi iš anksto, dėl to turėjome įvairiausių rankdarbių – siūtų ir megztų gaminių, papuošalų, pintų krepšių ir kt. Šventės svečius ir pirkėjus vaišinome skintais obuoliais iš globos namų sodo. Mugės metu mus aplankė ir garbingi svečiai: socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė ir europarlamentarė, buvusi ilgametė socialinės apsaugos ir darbo ministrė, Vilija Blinkevičiūtė kartu su finansų ministre Rasa Budbergyte.

Poilsinė išvyka į Aukštadvarį

Š. m. rugpjūčio 9 -11 dienomis buvo organizuojama išvyka į Šovų sodybą Aukštadvario regioniniame parke. Pailsėti prie ežero išvyko net 21 Prūdiškių socialinės globos namų gyventojas kartu su darbuotojais. Sodyboje kiekvienas gyventojas galėjo užsiimti mėgstama veikla – maudytis ežere, pasiplaukioti vandens dviračiais, žvejoti, žaisti stalo žaidimus. Darbuotojai kartu su gyventojais dienos metu organizavo viktorinas, estafetes, pasirodymus, o vakare – šokius. Poilsiautojai taip pat dalyvavo žygyje po gražias Aukštadvario regioninio parko vietas, aplankė „Ažuolynės“ poilsio ir pramogų parką.

Buvo suorganizuotas išties turiningas, aktyvus ir kiekvieno išvykos dalyvio asmeninius poreikius atitinkantis poilsis. Visi poilsiautojai iš išvykos parsivežė daug neišdildomų įspūdžių ir emocijų.

Sporto šventė

Rugpjūčio 4 d. vyko jau tradicija tapusi Prūdiškių socialinės globos namų sporto šventė. Nuo pat ryto visi kas galėjo pajudėjo futbolo stadiono link, kur jų laukė įvairios sporto rungtys. Dalyviai galėjo savo jėgas išbandyti svorio kilnojimo, svorio metimo į tolį, šuolio į tolį ir estafetes rungtyse. Gyventojai aktyviai dalyvavo visose jiems siūlomose sporto rungtyse. Visi dalyviai buvo vaišinami ledais, o nugalėtojai dar ir apdovanoti padėkos raštais.

Gėlių šventė

Rugpjūčio 2 d. visi Prūdiškių socialinės globos namai sužydėjo įvairiaspalviais žiedais. Tą dieną vyko gėlių šventė, kurios metu visi norintys galėjo pasijusti tikrais floristais ir padaryti savo gėlių puokštę. Visi dalyviai pasirodė labai kūrybingai – komponavo gėlių puokštes, sukūrė joms pavadinimus ir netgi kiekvieną puokštę pristatė. Visų šventės dalyvių ir svečių laukė vasariškas ir linksmas globos namų gyventojų ir darbuotojų pasirodymas, o šventę užbaigėme gimtadienio sveikinimais visiems gyventojams, kurie gimė vasaros metu.

Turistinis žygis

Š.m. liepos 14 d. rytą penkiolika globos namų gyventojų kartu su darbuotojais iškeliavo į turistinį žygį. Susidėję į kuprines vandens buteliukus, priešpiečius ir kitus būtiniausius daiktus iškeliavome miško link. Miškas mus pasitiko su jam būdinga vėsa ir gaiva, paukštelių čiulbėjimu, lapų šnarėjimu ir prisirpusiomis mėlynėmis. Priėjome miško stovyklavietę, kur įsikūrėme pailsėti, atsikvėpti ir pasistiprinti. Viso nukeliavome daugiau kaip 4 kilometrus. Į globos namus sugrįžome kupini gerų įspūdžių.

Joninių šventė

Š.m. birželio 23 d. visoje šalyje ir Prūdiškių socialinės globos namuose buvo švenčiamos Joninės. Tai pagoniškus papročius menanti šventė, apgaubta krikščioniška šventojo Jono nakties skraiste.

Šią dieną Prūdiškių socialinės globos namų gyventojai susirinko, kad pagal visas tradicijas pasveikinti Jonus ir Janinas. Visi kartu stebėjome pagoniškus laikus menantį vaidilučių pasirodymą, drauge šokome, dainavome, žaidėme žaidimus, deginome Joninių laužus ir ieškojome pagrindinio šventės simbolio – paparčio žiedo. Linksmai praleidę laiką ir maloniai išvargę nuo šokių ir žaidimų vaišinomės šašlykais.

Vasaros sporto žaidynės Zarasuose

Birželio 16 dieną Zarasų socialinės globos namuose vyko kasmetinės įstaigų gyventojų ir darbuotojų vasaros sporto žaidynės. Šiais metais žaidynėse dalyvavo 19 komandų iš Lietuvo ir trys Iš Latvijos Respublikos.

Prūdiškių socialinės globos namų gyventojų ir darbuotojų kolektyvas aktyviai dalyvavo organizuojamoje smiginio rungtyje, estafetėse, foto – orientacinėje estafetėje, pasagos metimo ir galiūnų varžybose. Foto – orientacinėje estafetėje nepralenkiami buvo mūsų darbuotojai užėmę I vietą, galiūnų varžybuose III vietą užėmė mūsų globos namų gyventoja L. Petrikauskytė.

Žaidynių dalyviai buvo apdovanoti medaliais, taurėmis, atminimo dovanėlėmis, padėkos raštais bei rėmėjų įsteigtais prizais. Dienos pabaigoje Zarasų 7 – os kuopos „Vytis“ šauliai visus dalyvius vaišino kareiviška koše, o šventę užbaigė atlikėjo „Mino“ pasirodymas.

0 1 2 3 4 5 6 7 8