Tinkamiausias lauknešėlis savo artimąjam. Naudinga informacija visiems lankantiems savo artimuosius globos namuose.

Eidami aplankyti artimo žmogaus, dažnai susimąstome, kokį maisto lauknešėlį jam geriausiai nunešti. Dažniausias pasirinkimas būna saldumynai, sultys, vaisiai, įvairūs mėsos gaminiai, namie pagamintas maistas, mėsos ir žuvies konservai.  Ar tai teisingas sprendimas? Norėtume patarti, ką naudingiausia atvežti, kad pradžiuginti žmogų bei pastiprinti jo sveikatą.

Globos namai užtikrina visavertę, subalansuotą ir individualiai pritaikytą mitybą savo gyventojams. Papildomai maisto produktų pirkti nėra poreiko, tačiau puikiai suprantame, kad lankant artimuosius  ,,tuščiomis rankomis” atvažiuoti neįmanoma 😊.

Štai keletas patarimų kokius maisto produktus atvežti rekomenduojame:

  • Naturalus jogurtas ( puikiai derės su sezoninėmis uogomis ar vaisiais).
  • Porcija skanių, kokybiškų ledų.
  • Nedidelis pilno grūdo duonos sumuštinis su kokybiška  žuvimi ar mesa.
  • Riešutai ar džiovinti vaisiai ( jei gali kramtyti tokį maistą).
  • Nedidėlė porcija mėgstamo naminio maisto (100-130 gr.)
  • Mineralinis vanduo.
  • Senoniniai vaisiai.
  • Juodasis šokoladas ( ne mažiau kaip 70 % kakavos).

Lankant garbaus amžiaus atimuosius, atminkite, kad žmogui senstant keičiasi jo mitybiniai poreikiai. Organizmui reikia mažesnių porcijų, tačiau tuo pat metu padidėja įvairių mineralinių medžiagų ir maistinių skaidulų poreikis. Valgio kiekis mažėja, o jo maistinė vertė turi didėti. Puikiu pasirinkimu būtų šviežių vaisių asorti, vaisių /daržovių salotos ar kokteilis. Daržovėse gausu skaidulų, vitaminų ir mineralų, kurie padeda reguliariai tuštintis, šalina virškinimo trakte esančius toksinus ir suteikia vertingų maistinių medžiagų žarnyno bakterijoms, normalizuoja gliukozės kiekį kraujyje ir mažina apetitą. Galima atvežti rauginto pieno produktų (kefyras, jogurtas be priedų ir rūgpienis), kurie gerina žarnyno veiklą, skatina tuštinimąsi, stiprina imunitetą ir mažina vėžio riziką ( jų galima ragauti ir asmenims, netoleruojantiems laktozės).

Lankant sunkiai sergantį ligonį –  pirmiausia atsisakykite pridėtinio cukraus turinčių produktų (sulčių, saldumynų, įvairių užkandžių). Vietoj mažai vertingų maisto produktų galima pasirinkti medicininės paskirties gėrimus, kurie aprūpins organizmą energija ir baltymais, kurie ypač reikalingi kovai su liga. Tokie gėrimai gausūs baltymais, omega-3 rūgštimis, vitaminais ir mineralais. Jie lengvai pasisavinami ir gerai toleruojami. Tokius gėrimus galima įsigyti bet kurioje vaistinėje.

Linkime visiems sveikatos!

Kilus lausimams dėl maitinimo visuomet galima kreiptis į globos namų dietistę:  julija.tincuriniene@prudiskiusgn.lt

Skip to content